Herkesin hayalidir mutlaka kendi evinin sahibi olmak. Her ne kadar içerisinde bulunduğumuz şartlar doğrultusunda bu gerçekten çoğu zaman bir hayal olarak kalsa da şimdilerde gerek banka kurumlarınca gerekse başkaca kurum ve kuruluşlar tarafından verilmekte olan konut kredilerinin giderek çeşitlenmesi konut sahibi olmayı giderek kolaylaştırmaktadır.

  1. *Sabit faizli konut kredisi
  2. *Değişken faizli konut kredisi
  3. *Her şey dahil konut kredisi
  4. *Dönemsel ödemeli konut kredisi
  5. *Dövize endeksli konut kredisi
  6. *Refinansman (yeniden yapılandırma) şeklinde 6 çeşit olarak sunulmakta olan konut kredisi imkanları ile danışmanlık firmamız her zaman hizmetinizde.

Kredi türlerinden Sabit faizli konut kredisi olarak bilinmekte olan kredi türü genellikle banka kurumları tarafından kullanılmakta olan bir tür olarak bilinen bir türdür. Bu türe ait fazi oranı kredinin kullandırıldığı anda belirlenir ve 120 ay sonunda taksit bitimine kadar herhangi bir değişim söz konusu değildir. Faiz oranı gibi taksit tutarları da eşittir ve hiç bir değişkenliğe uğramaktadır. Genellikle en çok tercih edilen kredi türüdür.

Değişken faizli konut kredisi olarak bilinmekte olan bu tür belirli bir limite göre belirlenen ve o limit değişkenlik gösterdikçe değişen faiz oranı anlamını taşımaktadır.

Her Şey Dahil Konut kredisi ise kullandırım esnasında alınacak olan tüm masrafların kredi tutarının içerisine dahil edilerek hesaplamaların ona göre yapıldığı kredi türüdür.

  Dönemsel Ödemeli Konut Kredisi olarak bilinen tür gelir düzeyinizin aylık bazda alınacak ücretlere endeksli olmaması yılın belirli dönmelerinde örneğin hasat dönemi gibi dönemlerde elinize geçecek olan tutarlar bazında yapacak olduğunuz konut kredi ödemelerinizi gösterir nitelikteki kredi türüdür.

Döviz endeksli konut kredisi olarak bilinen tür yurt dışı kaynaklı kullanılan kredi çeşitlerinde uygulanan döviz kurlarının oldukça yüksek olması ve var olan kur sikinden kaynaklı olan farkın Türk lirası bazında verilecek olan konut kredilerine eklenmesi sonucu verilebilen kredi türüdür.

Konut Kredisi Transferi

Refinansman ise bir bankadan yüksek faiz oranı ile kullanım yapılan konut kredilerinizi başka bir bankada daha sonra düşüşe geçen faiz oranları ile diğer kurumdaki kredinizi kapatmak adına yapılandırma olanağı sağlayabilirsiniz. İşte biz bütün bu kredi çeşitlerini size sunuyoruz. Üstelik danışmanlık firmamız olarak oldukça uygun koşullarda sizi istediğiniz türde kredi ile konut sahibi ediyoruz.