Banka kredisi onaylanmayan ve nakit problemi yaşayan kişiler çareyi tefecilere sığınmakta buldu. Banka kredisi için gerekli tüm şartları eksiksiz yerine getirmeniz gerekiyor. Örneğin kredi notunuz düşük olmayacak yani geçmiş dönem gerek kredi gerek ise kredi kart ödemelerinizi zamanında yasal takibe düşmeden yapmış olmalısınız. Buna ek olarak aylık net gelir sahibi olmalı ve geliriniz ile bağlantılı olarak SSK prim ödemeleriniz yatırılmalı. Aksi halde banka kredi talebinize olumlu cevap vermeyecektir. Fakat belirttiğimiz gibi tefeciler için bu şartlar geçerli değil.

Tefeci Çalışma Şartları

Tefeciler ilk aşamada aldığınız parayı garanti altına almak için sizden senet imzalamanızı isteyebilir. Eğer geri ödemenizi vadesiz olarak yapacak iseniz tek senet imzalamanız yeterli olur iken vadelere bölecek iseniz imzaladığınız senet ve vade sayısı eşit olmalıdır. Her ödeme sonrasında da karşı taraftan seneti alabilirsiniz. Yine aynı şekilde sizden ipotek de talep edebilirler. İpotek gösterecek taşınmaz malınız yok ise kefil bulmanız yeterli olacaktır.

Tefeci Aramayın Bize Ulaşın

Tefecilerden kullanacağınız parada da bildiğiniz gibi belirli faiz oranlarına bağlı kalarak geri ödemelerinizi yapma hakkınız var. Fakat tefeci faiz oranları bankalar kadar net değil. Yasal sınır üzerinde ki oranlar ile kredi verebiliyorlar.

İstanbul Tefeci

Diğer iller de olduğu gibi İstanbul’da da tefeci ile çalışan ve tefeci arayışına giren kişi sayısı bir hayli fazla. İstanbul’un nerede ise tüm ilçelerinde tefeci bulabilirsiniz. Esenler, Ataşehir, Başaksehir, Beylikdüzü, Çekmeköy, Esenyurt, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Sultanbeyli, Pendik, Ümraniye, Bahçelievler, Maltepe, Güngören, Zeytinburnu, Kağıthane, Maltepe, Ümraniye, Sancaktepe, Avcılar, Bağcılar, Şişli ilçelerinde aktif olarak hizmet veren tefecilere ulaşmanın en kolay yolu internetten geçiyor. Yapacağınız kısa bir araştırma sonrasında ulaşabilir ve gerekli iletişim numaralarını arayarak aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.  Buna ek olarak tefeciler online platformlar üzerinden iletişim formu oluşturuyorlar. Formu doldurup cep numaranız gibi gerekli bilgileri yazdıktan sonra gönderir iseniz aynı gün içerisinde sizi arayacaklardır.