Sevgili bir süre belkide daha uzun bir süre hatta kimi zaman hayatımızı paylaşacağımız kişi olabilir. İlişki boyunca kişilerin arasında para,eşya gibi şeylerin hiçbir zaman lafı olmaz.Ama ayrıldıktan sonra bazı kişiler bu eşyaları veya parayı geri ister bazısı da önemsemez bile bu yüzden sevgiliden para alınır mı? Tartışılacak bir konu çünkü kişiden kişiye değişebilecek bir durum.Şöyle düşünelim.

Sevgiliden borç olarak bir miktar para aldık. Durumumuz düzeldikten sonrada vermek istedik. Bu kişi erkek ya da kız olsun gurur yapacak aman 3-5 kuruşun lafı mı olur diyecek ve almak istemeyecek o yüzden sorumuz borç para değil para istenir mi şeklinde değişecek.

Sevgilinize durumunuzu anlattığınızda belkide istemeden teklif edicek ve sizde istemem yan cebime koy diyeceksiniz.Ama asla geri kabul etmeyecektir. Ama ayrıldığınız zaman ben zaten sana bu kadar para vermiştim. Konuşmasını yapacak biri ise tefeciye bulaşın o kişiye bulaşmayın derim.

Eğer ki hayatınızı bağlayacağınız kişiyse ve gerçekten sıkıntıda iseniz hiç çekinmeden durumu anlatmalı ve size yardımcı olması gerektiğini ona anlatmalısınız. Zaten oda sizin düşündüğünüz gibi biriyse para bir daha aklına dahi gelmeyecektir.