İnsanlar borç almak için çeşitli yollar denemekte e birçok insan da bankalardan kredi çıkmadığı için gerçekten çok zor zamanlar yaşayabilmektedirler. Kişiler zaman zaman türlü maddi imkansızlıklardan dolay paraya sıkışır ve bu durumda da bankalara başvurur. Bankalar pek çok kişi için ne yazık ki kredi çıkartmaya yanaşmazlar. Bu durum kişinin kredi puanının  yetersiz oluşu, sicilinin bozuk oluşu ve bunun gibi birçok etmene bağlı olarak bankalar müşterilerine kredi vermekten kaçınmaktadırlar. Kredi almak isteyen kişiler de bu yollar dışında farklı yollar aramaktadır. Örneğin kimi bankalar senetle kredi verirken kimi vatandaşlar da bu yola başvurmak istemez ve borç para ararlar. İnsanların parayı bulmak içi tercih ettikleri yollar birbirinden ciddi derecede farklılık göstermektedir.

Birçok firma vatandaşların ara bulmasını sağlayabilmek ve bu sayede ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla onlara borç para verme yoluna gitmektedir. Buna kısaca komisyonculuk adı verilmektedir. Biz kredinizi çekelim siz ödeyin olarak bilinen internet sitesi sayesinde krediniz kredi uzmanlarının konuyla alakalı görüşleri aracılığıyla çok kısa bir süre zarfı içerisinde kredi çekmek mümkündür. Bunun dışında kredi uzmanları hangi bankalardan kredi çekeceğinize, ne kadar faiz oranıyla kredi alabileceğinize kadar pek çok bilgiyi de size ayrıca sağlamaktadır. Kredi almak isteyen kişiler için çok avantajlıdır. Vatandaşların bankalar aracılığıyla kredi alması için uzun süreli çalışmış ya da kredi puanlarının da çok yüksek olması gerekmektedir.

Birçok firma uzun süreli çalışmış ve Sgksı bulunan için kredi danışmanlık hizmeti sunmakta o yıl içerisinde de çok sayıda vatandaş da bu hizmetten doyasıya faydalanmaktadır. Kredi çekmek isteyen kişiler için ihtiyaçlarını belirleyecek nitelikte bir analiz yapılmaktadır. Bu analiz sonucunda kişiye ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da araç kredisi gibi onlarca seçenek arasından kredi çekebilme imkanı sunulmaktadır. Kredi çekmek isteyen kişiler kredi danışmanlık firmalarına başvurabilir ve bu sayede çok kısa bir süre zarfı içerisinde de kredi sahibi alabilirler. Firma tarafından sizin adınıza çekilen bu krediyi sizin ödemeniz sağlanmaktadır. Böylece aracı firma kullanarak kredi çekmiş ve daha sonra ise rahatlıkla ödeme imkanına da kavuşmuş olursunuz