Paraf Card, Paraf Gold, Parafly kredi kartları sadece ve sadece Halkbank’ın kartları. Peki ya World bir bakalım World özellikli kartları hangi bankalar veriyor. Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Albaraka, Anadolu ve TEB yani aslında kıyaslama yapmaya bile gerek yok gibi ama biz yinede yapalım.

World kartlar dünya üzerinde en çok kullanılan kartlar olduğu gibi ülkemizde de kullanımda birinci sırada yer almaktadır. Mahalle aralarındaki büfelerin bile üye olduğunu düşünecek olursak üye iş yeri sayısı çok fazla. Peki paraf kartın üye ağı nasıl, bu konuda paraf karta üye iş yerlerinin izine rastlayamadık.

Üye iş yeri demişken, üye iş yerleri neden önemli kart sahipleri için, taksit avantajları daha fazla oluyor, uzun taksitlere vade farkı ödemiyorlar. Ne kadar çok üye iş yeri o kadar çok avantaj işte bu avantajı maalesef paraf kart sağlayamıyor. World kart bu konuda daha avantajlı.

Paraf kartın tek avantajı yıllık aidat ücretinin World karttan daha az olması. Tabi buda yine bankayla çalıştığınız süreyle alakalı, uzun süreli çalıştığınız bankalar aidat ücretini almıyorlar.

Paraf kartta erken ödeme indirimi mevcut ama nasıl olduğunu anlamak için bankayla görüşmek gerekiyor galiba çünkü hiç bir açıklayıcı bilgi yok. Ekstre kesiminden hemen sonraki gün mü, kaçıncı günde ödeme yapmak lazım ne kadar indirim yapılıyor belli değil anlayacağınız.

Hem alışveriş yapayım hemde puan kazanayım diyorsanız paraf kartın Paraf Parası var lakin yine geliyoruz aynı konuya,üye iş yeri sayısı az olduğu için alacağınız puanda az olacaktır. Bu bakımdan da World kartlar önde gidiyor.

World kartlar iş yerinin yaptığı taksit üzerine + 2 +4 gibi daha taksit ekledikleri için taksit süreniz uzuyor ve ödeyeceğiniz miktar azalıyor. Hem vade farkı da olmuyor.

World kartla harcamalarınızı bir sonraki aylara öteleyebileceğiniz gibi, tek çekim harcamalarınızı kendinizde taksitlendirebilirsiniz. Paraf kartta öteleme işlemi olmayıp sadece taksitlendirme işlemini yapabilirsiniz.

Paraf kart ile Cumartesi günleri yaptığınız yurt içi ve yurt dışı tüm restaurant harcamalarına 20.- liraya kadar indirim kazanabilirsiniz. Böyle bir kampanyaları mevcut. Lakin World kartın avantajları ile karşılaştırılınca devede kulak gibi kalıyor.