Turkcell iletişim devi son yaptığı hamle ile yine adından sıklıkla söz ettirmeye başladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Üst Kurulu tarafından alınan onay ile Turkcell kanalı ile kredi kullanabilecek ve buna ek olarak Faktoring işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Ocak ayında alınan onay sonrasında günümüz itibari ile hizmet tam anlamıyla yerine oturmuş ve tüketicilere sunulmuş durumda.

Turkcell Kredi Kullanımı

Geçmiş dönemler de diğer operatörler de söz konusu olduğu gibi telefon alabiliyor ve faturanıza ek olarak ödeme yapabiliyordunuz. Özellikle kredi katına cep telefonu alımında uygulanan taksit sınırlandırılması ardından kişiler için bulunmaz fırsatlardan biri haline gelmişti bu durum. Aylık faturanıza ek 50 TL gibi rakamlar ile 24 aya varan vadeler ile alım yapabiliyorsunuz. Sonrasında ise belirttiğimiz gibi Turkcell bir adım daha atarak işi kredi kullanımına kadar götürdü.

Bunun için Turkcell yetkili merkezlerinden herhangi birini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bankalar da söz konusu olduğu gibi yine aynı şekilde vade ve faiz etmenlerine bağlı kalarak geri ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kullanılan rakama bağlı olarak ödemeniz gereken masraf kalemi çıkabilir. Kredi taksi ödemelerinizi de yine Turkcell yetkili merkezlerine giderek yapabilirsiniz.

Turkcell Finansman Kredi Başvurusu Şartları

Kredi kullanabilmeniz için gerekli olan etmenlerden birisi Turkcell müşterisi olmanız diğeri ise kredi notunuz diğer adı ile KBB puanınızın düşük olmamasıdır. Kredi puanı geçmiş dönem finansal işlemlerinize bağlı olarak belirlenmektedir. Eğer ödemelerinizi zamanında ve düzenli olarak yapan kişiler arasında iseniz puanınız yüksek olur iken tam tersi durumlar yaşadı iseniz, hakkınız da yasal takip başlatıldıysa, icra işlemleri uygulandı ise maalesef kredi kullanamazsınız. En bazit örneği Turkcell faturalı hat kullandınız ve aylık fatura ödemenizi sürekli geciktirdiniz, bu durum yetkili makamlarca güvenilir olmayan bir müşteri olduğunuzu gösterecektir ve onay almanız zor olacak.

Sizde belirttiğimiz şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer yetkili merkeze gidecek zamanınız yok ise online işlemlerden yararlanabilirsiniz. Size aynı gün dönüş yapılacaktır. Beklediğiniz sonuç tarafınıza iletilmez ise de 0850 200 0532 numaralı çağrı merkezini aramanız yeterli olacaktır.