Rahat bir hayat yaşamak amacıyla herkesin elde etmesi gereken ilk şey paradır. Para dünyamızın olmazsa olmazıdır. Nitekim ülkemizin ekonomik refahı, işsiz sayısı, açlık sınırı, asgari ücret ortada. İhtiyaçlarımızı karşılayabilmek için sadece maaşımızın yeterli gelmediği bir dönemde yaşıyoruz. Bu sebeplerle krediler, çabuk para sağlayabileceğimiz firmalar, ek iş alanları ve herkese kredi verebilen bazı kurumlar ortaya çıktı. Bu yazımızda herkese kredi veren firmaların nasıl çalıştıklarını konuşacağız.

Öncelikle şunu belirtelim ki bankalar dışında yasal şekilde kredi veren firmalar vardır. Fakat bu firmalar her önüne gelene, şartsız ve koşulsuz kredi vermez. Herkese kredi veren firmalar bir diğer adıyla kredi danışmanlık firmaları kredi alamayan kişilere şartsız, koşulsuz kredi vermektedir. Peki bu firmalar nasıl çalışır?

Bu firmalara siz ulaştıktan sonra sizi dinlerler, mal varlığınızdan, ekonomik durumunuzdan, aylık düzenli ödemeler yapabileceğinizden emin olduktan sonra bünyelerinde çalıştırdıkları bireylere sizin adınıza kredi çektirirler. Çekilen bu kredilerden olduğundan daha fazla dosya masrafı alırlar. Faiz oranlarını da banka harici arttırırlar. Ve sizden aldıkları komisyonlar ile şirketlerin devamlılığını sağlarlar. 12 ay vadeli kredi çekilen bir müşterilerinden 12 ay boyunca faiz alacaklardır. İmzaladığınız sözleşmede bu faiz oranı yer aldığı gibi geciktirdiğiniz takdirde ne kadar faizle borcunuzun katlanacağı da yer alır. Yani sizden 12 ay boyunca para alacaklardır. Bu şekilde birçok müşterisi olduğu müddetçe kazançları da artacaktır.

Bu firmalar internet aracılığıyla varlıklarını duyururlar. Çeşitli sitelere reklam vererek ya da yorum kısımlarında bilgilendirme yaparak size ulaşırlar. Ve sizin bu zor durumunuzda sizin ihtiyacınızı karşılarken sizden de bunun karşılığında kazanç elde ederler. İnternetteki her firmaya araştırmadan güvenmeyin, yüz yüze görüşerek bu işlemleri gerçekleştirin ve en önemlisi de asla boş senede imza atmayın. Boş senede imza atmak demek dolandırıldığınızın ilk resmi kanıtıdır. Ve bunun tefecilikten hiçbir farkı yoktur.. Bu yazımızda bu firmaların nasıl çalıştığını gördük. Eğer senetle kredi almaya, kendi adınıza kredi çektirmeye kararlıysanız bahsettiğimiz noktalara dikkat ederek ihtiyacınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz.