Metin başlığımız olan faizle, komisyonla kredi çıkartılır sistemi hakkında sizlere bilgi sunmak istiyoruz. Faiz kısmı oldukça net her banka verdiği kredi de faiz uyguluyor, komisyon da bu kişilerin hizmet bedeli olarak sizden talep ettiği parayı simgelemektedir. Kredi çıkartılır son zaman da birçok insanın derdine derman oldu. Bankaların git gide zorlaşan kredi verme sisteminde her şeyi kolaylaştıran farklı bir sektör oldu. Öncelikle hangi durumlarda kredi çıkartan kişiler ile çalışmanızda fayda var bunu anlatalım.

Faizle Kredi Verilir

Banka kredisine başvurdunuz ve her seferinde hayır cevabı aldınız. Hayır, cevabı almanızın nedeni; kredi notunuzun düşük olması, isminizin kara listede yer alması, belirli bir iş yerinde çalışmamanız ve bu nedenle gelir belgesi, SGK prim dokumanı gibi evrakları sunmamanız olabilir. İşte bu durumlardan herhangi birine kadar banka kredinizi onaylamazsa kredi çıkaran kişi ya da özel finans şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Bu kişiler temel de kredinizin neden onaylanmadığını belirlerler ve ardından negatif olan bu durumun kredi çekme talebinize eksi şeklinde yansımasını en az seviyeye indirmeye çalışırlar.

Komisyonla Kredi Verilir

Bu çalışma sonunda tekrar kredi başvurusu yapmanızı sağlarlar ve bunun sonucunda istediğiniz sonuca ulaşırsınız krediniz onayladır. Ayrıca birçok bankanın oluşturduğu kampanyaları günü gününe takip ediyorlar. Ön gördüğünüz üzere bizlerin her gün yeni bir kampanya var mı diye takip etmemiz çok zor. Bu kampanyalardan en uygununu da sizin için belirliyorlar ve yönlendirmelerini bu doğrultuda yapıyorlar. Üst metinde belirttiğimiz gibi krediniz onaylandıktan sonra komisyon talep ediyorlar. Eğer krediniz onaylanmaz ise hizmet bedeli ödemek zorunda değilsiniz.

Son olarak kredi çıkaranlar ile çalışmaya karar verdim, bu kişilere nasıl ulaşırım diyorsanız en ideal yok tabi ki internettir. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir gezinti sonrasında aradığınız şirketi ya da kişiyi bulabilirsiniz.  Hemen ilk bulduğunuz şirket ile çalışmaya karar vermeyin ve biraz araştırın. Kötü niyetli kişilere denk gelirseniz maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Ayrıca her şirket ya da kişinin komisyon tutarı farklı olabilir. Araştırma sonucunda daha uygun çalışan şirketi bulabilirsiniz.